192.168.1.1 Přihlašovací nápověda a konfigurace

192.168.1.1 je soukromá IP adresa používaná pro připojení k administračnímu panelu routeru. Adresa 192.168.ll je přednastavena směrovacími společnostmi jako výchozí adresa brány a lze ji použít k provádění různých změn v nastavení routeru.

Jak se připojit k 192.168.1.1?

Chcete-li se přihlásit k 192.168.1.1, postupujte takto –

 1. Otevřete webový prohlížeč a přejděte na  http://192.168.1.1   nebo   do adresního řádku prohlížeče zadejte   192.168.1.1 .
 2. Zobrazí se přihlašovací stránka s výzvou k zadání přihlašovacího uživatelského jména a hesla.
 3. Do příslušných polí zadejte uživatelské jméno a heslo.
 4. Nyní budete přihlášeni do administračního panelu routeru.

Poznámka:  Pokud nemůžete přistupovat k administračnímu panelu routeru na 192.168.1.1, zkuste použít jinou IP adresu –  192.168.0.1  nebo  10.0.0.1  .

Zapomněli jste IP adresu, uživatelské jméno a heslo?

Pokud jste zapomněli uživatelské jméno a heslo pro IP adresu nebo pokud nefungují, můžete –

 • Podívejte se na manuál / krabici nebo na zadní stranu routeru. (nebo zkontrolujte seznam výchozích uživatelských jmen a hesel).
 • Pokud jste heslo změnili a ztratili nebo jste jej zapomněli, musíte provést obnovení továrního nastavení. Chcete-li to provést, podívejte se na malé tlačítko RESET skryté na zadní straně routeru. Stiskněte a podržte toto tlačítko po dobu asi 10 až 15 sekund pomocí kancelářské sponky nebo jehly. Router se restartuje a vrátí se na výchozí nastavení.

Jak změnit IP adresu trasy?

Adresa IP výchozí brány je předem přidělena vaším poskytovatelem internetových služeb, uživatel si ji však může nakonfigurovat podle svých potřeb. Často se upravuje tak, aby hackerům zabránil v přístupu na váš administrátorský panel, zabránil útokům DDoS nebo jen přidal další vrstvu zabezpečení. Jak na to –

TP-Link: 

 1. Přihlaste se do výchozího administrátorského panelu na adrese 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1 (admin / admin je uživatelské jméno a heslo)
 2. Přejděte na Rozšířené nastavení> Síť> LAN.
 3. V poli „IP adresa“ ji můžete změnit na požadovanou adresu, například 192.168.1.2.
 4. Uložte jej a router se restartuje, aby provedl změny.

D-Link: 

 1. Přihlaste se na konfigurační stránku routeru (uživatelské jméno: admin a heslo: admin / prázdné)
 2. Přejděte na Konfigurace> Nastavení sítě.
 3. Nyní najdete pole IP adresa routeru.

NETGEAR:

 1. Přihlaste se na stránku nastavení routeru NetGear přes 192.168.1.1 nebo 192.168.0.1 nebo můžete přistupovat přes http://www.routerlogin.net nebo http://www.routerlogin.com.
 2. Ve výchozím nastavení je uživatelské jméno  admin  a heslo je  heslo .
 3. Po připojení přejděte do nabídky Upřesnit> v levé nabídce, přejděte na „Nastavení“> Nastavení LAN.
 4. V části Konfigurace LAN TCP / IP uvidíte IP adresu. Upravte 10.10.10.1 podle svých preferencí.
 5. Proveďte změny a systém se restartuje, aby se nastavení aktualizovalo.

Ať tak či onak, během procesu něco není v pořádku, můžete resetovat router na výchozí tovární nastavení, aby byla obnovena všechna přizpůsobení.

Ochrana vaší WiFi sítě je důležitá, aby se zabránilo neoprávněnému přístupu. Postupujte podle základních pravidel, jako je povolení šifrování WPA2, nastavení silného hesla, deaktivace WPS přidává více zabezpečení, protože se jedná o starou metodu synchronizace mezi sítěmi, povolte Filtrování MAC adres a občas aktualizujte firmware routeru. Zde je kompletní průvodce, jak chránit vaši WiFi síť.

Jak resetovat router?

U mnoha hardwarových komponent v počítačích je resetování sítě jedním ze způsobů, jak věci opravit. Směrovač je také jedním z těch zařízení, které je někdy nutné resetovat, aby fungoval normálně. Existuje několik důvodů, proč budete chtít resetovat router, protože ne každý je geek, který dokáže věci opravit normálně.

Směrovač umožňuje připojení k internetu a někdy máte problémy s internetem a je těžké pochopit skutečný problém. Někdy zapomenete heslo routeru, což je pro kohokoli nepohodlné. Jedním ze způsobů, jak tyto problémy vyřešit, je obnovení továrního nastavení routeru.

Resetování routeru je snadné, ale během obnovení továrního nastavení hardwaru se věci mění. Po resetování routeru byste měli být připraveni na několik věcí:

 • Nové jméno routeru a heslo
 • Nové uživatelské jméno a heslo pro WiFi
 • Nové uživatelské jméno a heslo ISP
 • Přesměrování portů bylo resetováno
 • Reset nastavení brány firewall.

Zde je postup, jak resetovat router:

 • Na zadní straně routeru je na zadní straně routeru malé resetovací tlačítko. Vyhledejte toto tlačítko.
 • Nyní pomocí špendlíku ponechejte router zapnutý a stiskněte tlačítko. Musíte stisknout resetovací tlačítko na několik sekund (asi 10 sekund).
 • V závislosti na modelu a typu čtyř směrovačů kontrolky blikají nebo se mění. Mohou také jednoduše ztuhnout, ale po stisknutí a podržení tlačítka reset bude na světlech různá aktivita.
 • Tlačítko Reset nyní nechte a pokud jste to udělali správně, router se nyní resetuje. Díky tomu je váš router jako nový.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Shares
Share This